MB Power

Serwis samochodowy

Elektryka, mechanika, diagnostyka
Specjalizacja Mercedes-Benz


Profesjonalna diagnostyka komputerowa Mercedesów oraz serwis.
Obsługujemy wszystkie klasy i modele.
Pracujemy na profesjonalnym systemie diagnostycznym stworzonym specjalnie dla samochodów marki Mercedes-Benz.


Sprawdź nasze usługi i zadzwoń! 600 43 43 44

Serwis
Obsługa ogólna

- Eloktromechanika
- Wymiana tarcz i klocków
- Wymiany filtrów
- Wymiany oleju
- Naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów
- Wymiana świec
- Test wtryskiwaczy
- Naprawa wyświetlaczy zegarów
- Naprawa instalacji CAN

Zapraszamy również do naszego punktu na wymianę oleju oraz filtrów w promocyjnych cenach!

Sprawdź Cennik Jak pracujemy

Naprawa systemów
hamulcowych SBC

Sensotronic Brake Control – elektrohydrauliczny układ hamulcowy, który działa znacznie szybciej i bardziej efektywnie niż układ tradycyjny.

Dzięki zastosowaniu tego systemu udało się zintegrować wszystkie funkcje zwišzane z hamowaniem samochodu (ABS, BAS, EBD i częœciowo ESP)

Regularne serwisowanie układów SBC przekłada się na długš i bezawaryjnš pracę.

Sprawdź Cennik Jak pracujemy

Zawieszenie
AIRMATIC

Zawieszenia pneumatyczne z założenia majš poprawiać parametry trakcyjne samochodu. Takie rozwišzanie zapewnia optymalnš redukcję drgań i wstrzšsów.

Poprawiajš zatem komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Zawieszenie pneumatyczne jest projektowane tak, aby wytrzymywało znaczne przebiegi – często 300–400 tys. km.

Niestety, eksploatujšc auto wyposażone w taki układ, musimy pamiętać o regularnym przeglšdzie zawieszenia. Gdy niewielkie usterki nie zostanš w porę dostrzeżone, zawieszenie tego typu potrafi generować znaczne koszty.

Zajmujemy się obsługš oraz naprawš systemów AIRMATIC zarówno w samochodach kombi, limuzynach jak i klasach M.

Sprawdź Cennik Jak pracujemy
Dostowanie modułów sterujących

W wiekszości nowych modeli samochodów po naprawie lub wymianie elementów elektromechanicznych, do ich prawidłowego funkcjinowania należy na nowo zaprogramować moduły sterujące.

Np. podczas wymiany wtryskiwaczy w silnikach wyskokoprężnych większość serwisów zapomina o ustaleniu prawidłowej dawki korekcji wtryskiwacza, co może powodować uczucie nieprawidłowej pracy silnika.

Sprawdź Cennik

Podgląd parametrów LIVE

Dzięki temu sprytnemu zabiegowi jesteśmy w stanie pod czas pracy samochodu opisać lub sprawdzić dziesiątki parametrów wpływających na pracę różnych układów, takich jak silnik, skrzynia biegów, czujniki lub moduły.

Na tej podstawie możemy określić czy dane układy pracują prawidłowo czy też nie, ewentualnie za pomocą systemu wprowadzić korekty oraz aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie, wymienić dany element.

Sprawdź Cennik Jak pracujemy

Pomoc w zakupie pojazdu

Oferujemy pomoc w zakupie Samochodu Mercedes-Bezn.

Przetestowanie i komputerowe sprawdzenie wszystkich jego elementów elektronicznych może przybliżyć nam historię samochodu. Pomaga poznać jego 'wewnętrzne' słabe i mocne strony.

Sprawdzamy również czy przebieg samochodu pokazywany na wyświetlaczu zgadza się z przebiegiem zapisanym w "Systemem Uprawniającym Do Jazdy" w które to systemy Mercedes wyposaża swoje samochody już od kilku lat.

Powłokę lakierniczą pojazdu testujemy za pomocą miernika elektronicznego.

Sprawdź CennikUstawianie terminu serwisu

Nie zresetowane komunikaty o przeglądach nie zagrażają co prawda naszemu bezpieczeństwu jednak potrafią uprzykrzyć nie jedną podróż naszym samochodem.

Wyświetlanie terminów serwisu ma za zadanie przypominać nam o terminowych okresach przeprowadzania specjalnych przeglądów w Autorysowanych Stacjach Obsługi, terminach Przeglądu Technicznego lub też po prostu okresowej wymianie oleju.

Co jednak jeśli już od jakiegoś czasu nie korzystamy z ASO? Profesjonalne warsztaty potrafią zresetować tylko liczniki odpowiedzialne za wymianę oleju które po jakimś czasie powrócą lub nie będą się zgrywały z naszą częstotliwością przeglądów.

My przestawimy, zresetujemy lub ustawimy odpowiednie daty nie tylko wymiany oleju lecz również daty Przeglądów Okresowych oraz także przypomnienia o Inspekcjach Spalin które u naszych niemieckich sąsiadów są wymagane.

Sprawdź Cennik Jak pracujemy

Naprawa Wyświetlaczy
w liczniku

Usługa dla MERCEDESÓW
E Klasa - W210 (1995-2002)
C Klasa - W202 (1995-2000)
CLK Klasa - W208 (2000-2003)
SLK Klasa - R170 (1998-2002)

Oferujemy profesjonalną naprawę wyświetlaczy w zegarach. Gdy brak jest pojedyńczych pixeli oraz gdy cały wyświetlacz nie działa.

Powodem takiego stanu rzeczy jest konstrukcja licznika oraz użyte do produkcji materiały, które podczas wieloletniej ekspoatacji narazóne są na wysoka temperaturę podczas normalnej pracy.

Dzieki naszej usłudze wymienamy stare elementy na części nowej konstrukcji, które są dostosowane do pracy w tym miejscu eliminując możliwość ponownej awarii.Sprawdź Cennik Jak pracujemy

Odczyt, kasowanie błędów

Naszą podstawowo usługą jest odczyt błędów zapisanych w pamięci samochodu. Poprzez analizę kodów błedu możemy za wczasu wykryć i usunąć usterkę która w przyszłości mogła by mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo lub prawidłowe funkcjonowanie samochodu.

Korzystamy tylko z profesjonalnego sprzętu stworzonego i przeznaczonego tylko i wyłącznie do samochodów marki Mercedes-Benz. Dzięki temu mamy pewność, że nasza diagnoza jest w 100% trafna i bezpieczna.

W większości przypadków błędy zapamiętane przez sterowniki auta są przypadkowe lub jednokrotne jednak blokują jego normalną eksploatację (np. tryby awaryjne silnika, skrzyni biegów) po prawidłowej analizie kodu błędu oraz wykluczeniu usterki możemy skasować taki błąd przywracając pełną funkcjonalność samochodu.

Sprawdź Cennik Jak pracujemy